Agar.io Rehberi - Nasıl Oynanır ve Püf Noktaları


Agar.io oyununa başlamadan önce bilmeniz gerekenlerin listesini sizler için derledik.Agar io büyük olarak başlamak.Agar io nasıl oynanır,püf noktaları ve daha bir çok bilgiyi bu içerikte sizlere sunacağız.

Agar.io nedir?
Agar.io web tabanı üzerinden oynanan ücretsiz bir oyundur.
Agar.io adresinden mevcut tarayıcınızla hiç bir yükleme yapmadan oyunu internet üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Agar io kısaca büyük balık küçük balığı yer mantığına sahip olan bir oyundur.Tabi bahsi geçen burada balık değil daireler.
Önce küçük bir daire ile başlıyorsunuz ve etrafınızda bulunan yemleri ve sizden küçük olan rakiplerinizi yiyerek büyümeye çalışıyorsunuz tabi büyümek hiçte kolay değil çünkü büyük boya ulaşmış rakipleriniz sizi kolayca yiyebilir.
Bu yüzden mümkün mertebe kalabalık bölgelerden uzak ve takım olarak oynarsanız liderlik tablosunda ilk 10'a girmeniz kolaylaşacaktır.

Agar.io Nasıl Oynanır?
Oyun iki tuş ve fare kontrolü ile oynanıyor."W" tuşuna basarak arkadaşlarınıza yem atabilir veya dikenlere silah gibi kullanabilirsiniz.Boşluk ile de iki ayrılarak rakiplerinizi yiyebilir veya takım arkadaşınızı dahada büyütebilirsiniz.
Boşluk ile her iki(veya daha fazla) ayrıldığınızda bir müddet boyunca tek parça haline gelemiyorsunuz buda sizi çok iyi bir yem haline getiriyor.Bu yüzden eğer takımınız yoksa kuytu köşelerde beklemek sizin için daha faydalı olacaktır .

Agar.io Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler Ve Püf Noktaları
1-)Oyuna Başlarken Büyük Olarak Başlamak:
Bunun için oyuna Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.Facebook ile giriş yaptıktan sonra rütbe sistemi aktif olacak ve bu rütbe her girişinizde sabit kalacak.Rütbe atladıkça daireniz daha büyecek ve her oyuna girdiğinizde büyük olarak başlayacaksınız.
Doğar doğmaz bir tehdit ne güzel değil mi? :)

2-) Dikenler:
 Oyun içerisinde çok büyük bir koz olan dikenler büyük bir boyda olan daireleri patlatabiliyor.Üstelik siz üstüne gitmeseniz bile size bu dikenleri düşmanlarınız atabiliyorlar.
Diken atmak için dikene ve atacağınız yere doğru yem atmanız gerekiyor ta ki diken fırlayana kadar.
Diken hedefe ulaşırsa hedefi patlatıyor ve sizin ve diğer oyuncular için bir yeme dönüşüyor.Tabi atacağınız daire çok büyükse patlarken bile sizi yiyebilir bu yüzden sizden çok büyük olmadığına dikkat edin.

3-)Takım Olmak
Adında anlaşıldığı üzere oyunda bir büyüklüğe ulaştığınız zaman güvenilir takım arkadaşı arayın.Takım arkadaşı sayesinde çok seri büyüyebilir ve bölündüğün zaman tekrardan birleşmesini için beklemek zorunda kalmazsınız.

4-)Kitlenin Boyu
Oyuna girmeden önce ayarlar bölümünde bulunan "Show mass"ı aktif ederek kitlerinin boyunu görebilirsiniz.

5-)Vakit Kaybetmeden Yemleri Ve Düşmanları Yemek
Daireniz betlli bir kitleden sonra hızlı bir şekilde 10'ar 10'ar küçülmeye başlıyor bu yüzden büyüdükten sonra yemleri ve düşmanlarınızı yemeye devam etmelisiniz.

6-)Oyunu Tam Ekranda Oynayabilirsiniz
Oyunu Firefox ve Google Chrome'da"F11" tuşuna  basarak tarayıcınızı tam ekrana yapabilirsiniz.
Bu sayede fare imleci tarayıcıdan çıkmaz ve istemeden yanlış yere gitmezsiniz.


Buda benim en iyi rekorlarımdan biri sizde en iyi rekorlarınızı yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bunlara ek olarak merak ettiğiniz bir şey olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.