xinput1_3.dll Hatasının %100 Çözümü

GTA 5,Mortal Kombat "xinput1_3.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlamıyor..." hatasının çözümü!
Bu hata bütün oyunlara girmeye çalıştığınızda çıkıyor ve çözümüne aşağıdaki adımları izleyerek ulaşabilirsiniz.
Bu hatayı sadece belli oyunlardan değil bütün oyunlara girmeye çalıştığınızda  "xinput1_3.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlamıyor..." şeklinde bir hata ile karşılaşıyorsunuz.Hatadan bahsettiği gibi xinput1_3.dll dosyaları eksik olduğundan böyle bir hata ile karşılaşıyorsunuz.Bu adımları her daim bilgisayarınıza format attıktan sonra yapmanız tavsiye ediyoruz ki oyuna tam heyacan ile girmeye çalışırken bu tarz hatalar ile karşılaşmayınız.

Öncellikle bilgisayarınıza DirectX'i kurmanız gerekiyor.
DirectX'e ulaşmak için TIKLAYINIZ
Yukarıda verdiğim DirectX indirme bağlantısına tıklayın ve DirectX'i indirmeye başlayın.DirectX ile yanında Bing Bang tavsiye ediliyor onu kurmanıza gerek yoktur.
DirectX  kurulum (setup)dosyası indikten sonra açın ve" next,next,finish" şeklinde kurulumu tamamlayınız.Kurulumda görüldüğü üzere eksik olan dll dosyalarını bilgisayarınıza ekleyecektir.
DirectX kurarak işimiz bittidik ve ilk işlemimizi tamamlamış olduk.

Şimdi eksik olan DLL dosyasını indirip Windows'un içine atmamız gerekiyor...
www.dll-files.com sitesinden eksik olan bütün DLL dosyalarını bulabilirsiniz.Dll-Files sitesinin arama kısmına "d3dx9_39.dll" diyerek aratabilir veya BURADAN direk "d3dx9_39.dll " dosyasına ulaşabilirsiniz.
Bağlantıya tıkladıktan sonra, bize üç paket şeklinde dll dosyasının sunuyor biz buradan "Download Zip File" seçiyoruz gelen pencereden bilgisayarınız kaç bit ise onu seçiyoruz ve "download" diyerek indirme işlemine başlıyoruz.
İndirdiğimiz (rar)sıkıştırılmış dosyasının içindeki dosyaları dışarıya çıkartın.Dosyanın içinden çıkan "D3dx9_39.dll" dosyasını kopyalayın ve "C: - Windows -System32" yapıştırın gelen soruya evet deyiniz.

Bu işlemle birlikte görev tamamlanmış oluyor.Daha sonra oyunlara girebilirsiniz.